Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Westworld III ze zwiastunem

Stacja HBO dopiero co zakończyła najpopularniejszy serial świata, „Grę o tron” – i być może już nigdy nie zdoła zyskać w jednym czasie tak wielkiej widowni i stworzyć tak przełomowego w historii telewizji dzieła, ale nie ma zamiaru przestać próbować, czego dowodem trzecia odsłona „Westworld”.

W tym roku mają zostać wyemitowane ponadto serialowe adaptacje komiksu Alana Moore’a („Watchmen”) oraz trylogii „Mroczne Materie” Philipe’a Pullmana, które wydają się – przynajmniej w zapowiedziach – zrealizowane co najmniej poprawnie i być może HBO ponownie będzie mogła poszczycić się autorskimi projektami. Z kolei na 2020 rok przewidziano trzeci sezon „Westworld”, którego poprzednia seria miała premierę już ponad rok temu.

„Westworld” to reinterpretacja filmu o tym samym tytule z 1973 roku, który został stworzony przez niezwykle pomysłowego twórcę Michaela Crichtona. Historia przedstawiona w serialu opowiada o świecie, gdzie wysokorozwinięta sztuczna inteligencja wkracza do naszego życia, a nawet stawia krok dalej – zaczyna imitować rzeczywistość, aby zabawić najbogatszych w specjalnych parkach rozrywki.