Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Whedon chce dołączyć do świata Star Wars

Jest wielu fanów „Gwiezdnych Wojen”, którzy chcieliby zobaczyć Jossa Whedona pracującego nad projektem pochodzącym z tego uniwersum. Do ich grona dołącza teraz sam Whedon. Reżyser „Avengersów” przyznał, że faktycznie chciałby stworzyć film z tego świata, a dokładniej spin-off w stylu „Rogue One”.

Uważam, że zabawnie jest pracować nad czymś, jeśli można dodać od siebie pewną interpretację. To nie różni się niczym od innego opowiadania historii. Jest zawsze kilka takich „razów”, gdzie jesteś ograniczany przesadną dbałością o detale, ale Marvel pozwolił mi zrobić dwa filmy, które były bardzo moje. Więc czy chcę zrobić film o Jamesie Bondzie? Tak. Anne Hathaway chce ponownie stać się Kobietą-Kot? Jasne, biorę to. Czy chcę zrobić film o Gwiezdnych Wojnach? Tak. Jakiś czas temu zobaczyłem zwiastun „Rogue One” i pomyślałem: „Chcę to zrobić.” – wyjaśnia Whedon.

To ciekawa opcja do rozważenia i wcale nie taka niemożliwa. W końcu Disney planuje stworzyć kilka kolejnych filmów z tego uniwersum, więc być może Whedon załapie angaż jako reżyser – plany wytwórni są rozrysowane na najbliższe kilka lat. Ciekawe jednak, że Whedon woli się skupić na spin-offie, a nie na głównej serii. W międzyczasie jednak Whedon wyznał, że pracuje nad innym filmem:

Jestem w trakcie tworzenia scenariusza i te projekt całkowicie mnie pochłania. Stanowi odskocznię od rzeczy, które znam. To jest coś dużo bardziej mrocznego niż cokolwiek, co kiedykolwiek napisałem. Najważniejszą rzeczą dla mnie jest fakt, że potrzebuję zrobić coś, co sam wykreowałem. – wyjaśnia Whedon.