Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Wiadomo kogo zagra Martin Freeman w Captain America: Civil War

W jednym z ostatnich wywiadów dla zachodnich mediów aktor zdradził, jaką rolę zagra w nadchodzącej produkcji Marvela – Captain America: Civil War.

Choć zdjęcia do tego widowiska wciąż trwają, to Martin Freeman w rozmowie z portalem BadTaste.it, opowiedział o swojej roli w „Captain America: Civil War”.

Aktor oficjalnie potwierdził, że wcieli się w postać pracującą dla amerykańskiego rządu. Jego zadaniem będzie współpraca z superbohaterami oraz agencjami ich nadzorującymi. Nie będzie to postać jednoznacznie zła czy dobra, Martin Freeman podkreślił, że widzowie nie będą pewni po czyjej stronie tak naprawdę jest ten bohater. „Wydawać by się mogło, że już wiemy jaką grę prowadzi, a jednocześnie na drugim planie rozgrywka toczy się o zupełnie inną stawkę. Bardzo lubię takie mgliste jednostki, ponieważ nie da się jednoznacznie stwierdzić czy jest to dobry czy czarny charakter – daje to mnóstwo zabawy w graniu takiego bohatera. Moja postać działa w cieniu, kryje się w szarościach.” – powiedział aktor.

Dodatkowo Martin Freeman powiedział, że jego rola w „Captain America: Civil War” jest niewielka, gdyż na planie filmowym spędzi tylko kilka dni. Chodzą jednak słuchy, że zobaczymy go w większej roli w zapowiedzianym na 2018 rok filmie „Black Panther”.

Reżyserią superprodukcji „Captain America: Civil War” zajmują się Anthony Russo oraz Joe Russo. Za scenariusz odpowiadają Christopher Markus i Stephen McFeely. W filmie zobaczymy Chrisa Evansa (Kapitan Ameryka), Roberta Downey Jr. (Tony Stark), Scarlett Johansson (Czarna Wdowa), Jeremy’ego Rennera (Hawkeye), Anthony’ego Mackie (Falcon), a także Elizabeth Olsen (Scarlet Witch), Sebastiana Stana (Bucky Barnes), Daniela Bruhla (Baron Zemo), Franka Grillo (Crossbones) oraz Chadwicka Boseman (Czarna Pantera), Emily VanCamp (Agent 13), Paula Rudda (Ant-Man), Paula Bettany (Vision), Dona Cheadle (War Machine), William Hurt (generał Thaddeus “Thunderbolt” Ross) i Martina Freemana.

Światowa premiera widowiska „Captain America: Civil War” zaplanowana jest na 28 kwietnia 2016 roku.