Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Wicked oficjalnie trafi na ekrany kin!

 

Musical przedstawiający nieco inną wersję historii z Krainy Oz doczeka się ekranizacji. Jest plakat i data premiery.

Od lat mówiło się o przeniesieniu broadwayowskiego musicalu „Wicked” na duży ekran. W 2010 podobno tym filmem miał zająć się J.J. Abrams. Rok później projekt zmienił się w miniserial. Następnie zapadła decyzja, by ster przejął reżyser Stephen Daldry. W 2015 roku producent Marc Platt mówił, że chce, aby wersja filmowa trafiła do kin w 2016 roku.

Teraz Universal oficjalnie ogłosił datę premiery „Wicked”. Na oficjalnym koncie wytwórni na Twitterze pojawił się plakat filmu z datą premiery – 20 grudnia 2019. Wydaje się, że to dobra pora na premierę musicalu fantasy – może on trafić do rodzin. Szczególnie tych, jak pisze SlashFilm, które podczas świątecznej przerwy chcą uniknąć rozmawiania ze sobą.

Co ciekawe, ta data premiery sprawia jednak, że „Wicked” będzie konkurować z niemającym jeszcze tytułu aktorskim baśniowym filmem zaplanowanym przez Disneya.

Musical jest grany na Broadwayu od 2003 roku. Opowiada alternatywną wersję „Czarnoksiężnika z Oz”, która zaczyna się radośnie i uroczo, aż niespodziewanie uderza w mroczne i dramatyczne tony.

Historia bazuje na powieści Gregory’ego Maguire’a, skupiającej się na relacji Elphaby, której pisane jest zostać Złą Czarownicą z Zachodu z Dobrą Czarownicą Glindą. To, jak wypada mądra i chwytająca za serce reinterpretacja tych postaci, zależy od castingu. Na Broadwayu w role te wcieliły się pierwotnie Idina Menzel i Kristin Chenoweth.

Wciąż zaangażowane w prace nad adaptacją są Winnie Holzman i Stephen Schwartz – autorki piosenek scenicznej wersji. Nie jest pewne, czy reżyserować film będzie Stephen Daldry, jednak to ostatnie nazwisko, jakie pojawiało się w związku z tym projektem.