Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Więcej Zmierzchu i Igrzysk Śmierci w kinach

Choć minęły już dwa lata od zakończenia filmowej trylogii „Igrzyska Śmierci”, to teraz odżyła sprawa projektów prequeli i sequeli produkcji. Jeszcze zanim „Igrzyska Śmierci: Kosogłos część 2” pojawił się w kinach, dyrektor generalny Lionsgate, Jon Feltenheimer, wyjawił, że studio aktywnie pracuje nad tym, żeby stworzyć prequele i sequele celem kontynuowania franczyzy. Od tamtej pory jednak nie usłyszeliśmy nic nowego, ale podczas ostatniej telekonferencji Feltenheimer wyjawił, że plan ten wiąże się nie tylko z „Igrzyskami Śmierci”, ale również z sagą „Zmierzch”.

Mamy jeszcze wiele historii do opowiedzenia, jesteśmy chętni, by przenieść je na ekrany. Będziemy opowiadać wtedy, kiedy nasi twórcy będą gotowi. – zapowiedział Feltenheimer.

Jak na razie nie wiadomo, czy autorka „Igrzysk śmierci”, Suzanne Collins, będzie w jakiś sposób zaangażowana w rzekome projekty. Wygląda jednak na to, że studio na to liczy, podobnie jak na czynny udział Stephanie Meyer.

„Igrzyska śmierci” przyniosły międzynarodowy zysk ponad 694 milionów dolarów przy budżecie 78 mln dolarów. Kolejne części wypadały jeszcze lepiej. Pierwsza część „Zmierzchu” przyniosła z kolei zysk w skali międzynarodowej przekraczający 393 milionów dolarów przy budżecie 37 milionów dolarów. „Księżyc w Nowiu” wypadł lepiej – przy 50 mln budżecie przyniósł łączy zysk 709.7 mln dolarów, a kolejne również nie wypadały najgorzej w box office.