Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Wiedźmin: Zmora Wilka | Prezentacja bohaterów

Netflix zaprezentował plakaty i opisy bohaterów serialu „Wiedźmin: Zmora Wilka”

Film anime Wiedźmin: Zmora Wilka przedstawia świat Wiedźmina z szerszej perspektywy. Bohaterem tej historii jest późniejszy mentor Geralta — Vesemir — młody wiedźmin, który wyrwał się z biedy, aby zabijać potwory na zlecenie.  Jednak gdy dziwny nowy potwór zaczyna terroryzować targane polityczną zawieruchą królestwo, Vesemir musi zmierzyć się z demonami swojej przeszłości.

Producentem i scenarzystą filmu jest Beau de Mayo, współproducentami są Lauren Schmidt Hissrich oraz Kwang Il Han ze Studia Mir, który jest także reżyserem filmu.

Premierę zaplanowano na 23 sierpnia 2021 roku.

 

OPIS POSTACI:

 

Vesemir wychował się na szlacheckim dworze, pracując jako służący od rana do nocy za marne wynagrodzenie. Marzy, aby wyrwać się z biedy, przełamać bariery klasowe, zwiedzić Kontynent i znaleźć swoje przeznaczenie.

Wiedźmin: Zmora Wilka

Wiedźmin: Zmora Wilka

Tetra Gilcrest jest potężną czarodziejką, która wywodzi się z rodu pierwszych magów na Kontynencie. Tetra wierzy, że magia to czyste piękno. Razem ze swoimi zwolennikami pracuje nad utrzymaniem pokoju na Kontynencie, przeciwdziałając nadużywaniu magii.

Wiedźmin: Zmora Wilka

Lady Zerbst to szlachcianka z Kaedwen, która po przedwczesnej śmierci męża zajęła jego miejsce w radzie doradczej króla. Należy do najbardziej zaufanych doradców władcy i jest zagorzałą zwolenniczką wiedźminów.

Wiedźmin: Zmora Wilka

Deglan wychował się na surowych, bezlitosnych wyspach Skellige. Jest twardym wojownikiem i przywódcą wiedźminów. Jest zaciekle lojalny wobec swoich „chłopaków” i zrobi wszystko, co konieczne, aby ich chronić.

Wiedźmin: Zmora Wilka

Filavandrel to obalony król elfów pochodzący z Gór Sinych i wieloletni przyjaciel Vesemira. Znany jest także jako Filavandrel ze Srebrnych Wież.

Wiedźmin: Zmora Wilka

Luka jest szczerym do bólu wiedźminem i rodakiem Vesemira. Choć przez swój niewyparzony język często wywoływał kłopoty, inni wiedźmini mogą zawsze na niego liczyć – bez względu na to, jak groźny jest przeciwnik.

Wiedźmin: Zmora Wilka

POLSKA OBSADA GŁOSOWA:

Vesemir — Kamil Pruban

Tetra — Ewa Prus

Deglan — Marek Karpowicz

Lady Zerbst — Ewa Kania

Narrator: Piotr Borowiec


Źródło: Netflix (materiały prasowe)