Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Wielka ofensywa DC: nawet sześć produkcji rocznie!

Prezes DC Films, Walter Hamada, zdradził w rozmowie z New York Times plany studia na najbliższe lata. Jaki pomysł na kinowe uniwersum DC Comics mają jego twórcy?

Potwierdzono, że DC Extende Universe wykreowane przez Zacka Snydera nie będzie kontynuowane. Wytwórnia postanowiła wykorzystać znaną z komiksów koncepcję multiwersum, światów równoległych. Umożliwi to pojawienie się Ziemi 1, Ziemi 2, Ziemi 3 itd., wraz z alternatywnymi wersjami superbohaterów i superzłoczyńców.

W ten sposób DC Films chce zapewnić twórcom większą swobodę w kreowaniu widowisk. Filmowcy dostaną okazję zaprezentowania własnej wizji Jokera, Batmana, Supermana i innych postaci z kart komiksów DC. Nie wykluczone, że ukazane w filmach wydarzenia będą powiązane – światy mogą się przenikać i bohaterowie z Ziemi 1 mogą spotkać swoje odpowiedniki np. z Ziemi 5. Zabieg ten jest z pewnością znany czytelnikom DC Comics.

W związku z powyższym, 4-odcinkowy serial „Liga Sprawiedliwości” od Zacka Snydera, jaki pojawi się w 2021 roku na HBO, nie jest próbą wskrzeszenia starego DCEU. Jest to jednorazowe przedsięwzięcie i jak utrzymuje Hamada, Snyder nie jest zaangażowany w żaden z nowych, planowanych przez DC Films projektów.

Prezes DC Films ujawnił również, że studio planuje od 2022 roku realizować 4-6 filmów rocznie. Do kin mają zawitać najwięksi bohaterowie. Na HBO Max również pojawiać się będą pełnometrażowe produkcje (dwa filmy rocznie) oraz serialowe spin-offy. Hamada zapowiedział:

Przy każdym kinowym projekcie, nad jakim obecnie pracujemy, rozważamy też jaki ma on potencjał na spin-offy dla HBO Max.

Już wcześniej DC Films zapowiedziało, że „The Batman” Matta Reevesa dostanie serial kryminalny o policji z Gotham, a „The Suicide Squad” Jamesa Gunna doczeka się serialowego spin-offu „Peacemaker”.

Jak Wam się podobają takie plany DC?