Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Wielkie powroty w Captain Marvel

Jeśli śledzicie doniesienia dotyczące Kinowego Uniwersum Marvela, to z pewnością wiecie, że trwają już prace na planie „Captain Marvel”. Teraz dowiedzieliśmy się, że w filmie powrócą trzej bohaterowie, których widzieliśmy już na ekranach widowisk z tego uniwersum. Uwaga, poniżej spoilery!

Na wielki ekran powróci Clark Gregg, który w Kinowym Uniwersum Marvela oraz serialu „Agenci T.A.R.C.Z.Y.” wciela się w postać agenta Phila Coulsona. W kinowych widowiskach Marvela pojawił się ostatni raz w „Avengers” (2012), gdzie jego postać oficjalnie straciła życie, jednak od tego czasu bardzo dobrze radziła sobie na małym ekranie(od 2013 roku powstało 5 sezonów serialu). W „Captain Marvel” zobaczymy także Djimona Hounsou w roli Koratha, powróci również Lee Pace jako Ronan. Obaj zadebiutowali w MCU w filmie „Strażnicy Galaktyki”, gdzie ich postacie zginęły.

mcu phil

 

mcuKorath Ronan Posters 1200x600

Obecność tych bohaterów nie powinna dziwić. Akcja produkcji „Captain Marvel” będzie rozgrywać się w latach 90-tych, więc na długo przed wydarzeniami ukazanymi w „Avengers” i „Strażnikach Galaktyki”. W obsadzie nie zabraknie więc Samuela L. Jacksona, który kolejny raz sportretuje Nicka Fury’ego, a obok niego na ekranie pojawią się Ben Mendelsohn, DeWanda Wise, Jude Law oraz Brie Larson w roli tytułowej superbohaterki.

Reżyserią widowiska „Captain Marvel” zajmie się duet – Ryan Fleck i Anna Boden, który na swoim koncie ma takie produkcje jak „Urodzeni zwycięzcy”, „Sugar”, „Całkiem zabawna historia” i „Szkolny chwyt”. Premiera „Captain Marvel” została zapowiedziana na 8 marca 2019 roku.