Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Wiemy dlaczego Mroczna Phoenix i Nowi Mutanci zadebiutują ze znacznym opóźnieniem

Wczoraj informowaliśmy Was, że dwa zaplanowane na ten rok filmy z uniwersum X-Men zostają przesunięte na 2019 rok. Dzisiaj w mediach pojawiły się informacje wyjaśniające powody takiej decyzji 20th Century Fox.

Jak donosi portal Collider, reżyserski debiut Simona Kinberga „X-Men: Mroczna Phoenix” po pokazach testowych wymaga kilku poprawek. Dokrętki nowego materiału będą jednak na tyle duże, że wymagają obecności większej części obsady, która obecnie pracuje przy innych produkcjach. Wolne terminy, by zebrać wszystkich ponownie na planie „Dark Phoenix”, pojawią się dopiero w okolicach sierpnia/września, co w przypadku listopadowej premiery znacznie skróciłoby czas post-produkcji. 20th Century Fox nie chciała popędzać ekipy od efektów specjalnych i postanowiła przenieść premierę na luty 2019 roku.

Z bardziej skomplikowaną sytuacją mamy do czynienia w przypadku produkcji „Nowi Mutanci”. Reżyser Josh Boone jest zadowolony z obecnej go stanu filmu, jednak wytwórnia pragnie by produkcja nabrała większej wyrazistości. Szefowie studia chcą, by produkcja okazała się równie wyjątkowa jak „Logan” i „Deadpool”, pragną by „Nowi Mutanci” byli jeszcze bardziej przerażający. Ich zalecenia są bardziej pracochłonne i wymagają praktycznie nagrania połowy filmu od nowa – wprowadzona zostanie co najmniej jedna nowa, pierszoplanowa postać (a być może dwie!). Boone jak na razie nie chce ustąpić pod naciskami studia, co jeszcze bardziej wydłuża czas produkcji „Nowych Mutantów”, których nowa premiera została ustalona na sierpień 2019 roku.