Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Wiemy kiedy będą rozgrywać się wydarzenia w Captain Marvel

Jedną z większych niespodzianek tegorocznej edycji San Diego Comic-Con był panel Marvela dotyczący „Captain Marvel”, podczas którego ujawniono czas akcji widowiska. Okazuje się, że „Captain Marvel” będzie rozgrywać się w latach 90-tych. Skąd taki pomysł? Sprawę wyjaśnił sam Kevin Feige, prezes Marvela.

Film cofnie się w czasie o niemal 30 lat w stosunku do reszty produkcji z MCU:

Oczywiście, akcja rozgrywa się dość dawno temu. To nadal niezbadane rejony MCU, które bardzo chętnie Wam zaprezentujemy. Mogę powiedzieć, że lata 90-te są świetną epoką do ukazania superbohaterki. Nie mogę zdradzić nic więcej, bo nie chcę spolerować. – powiedział Feige.

Kolejną informacją, dość zaskakującą jest fakt, że w filmie pojawi się młodsza wersja Nicka Fury’ego, który to będzie wówczas posiadał parę oczu (o potwierdzonej obecności Samuela L. Jacksona w „Captain Marvel” pisaliśmy już wcześniej).

Reżyserią widowiska zajmie się duet – Ryan Fleck i Anna Boden, który na swoim koncie ma takie produkcje jak „Urodzeni zwycięzcy”, „Sugar”, „Całkiem zabawna historia” i „Szkolny chwyt”. Nicole Perlman („Guardians of the Galaxy”) i Meg LeFauve („Inside Out”) odpowiadają za scenariusz filmu. Brie Larson, zdobywczyni Oskara w kategorii Najlepsza aktorka pierwszoplanowa za film „Pokój” (2015), wcieli się w Carol Danvers aka Captain Marvel.

„Captain Marvel” ma mieć swoją premierę 8 marca 2019 roku.