Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Wiemy kiedy premiera Goosebumps 2

Sony Pictures w końcu ustaliło datę premiery filmu „Gęsia Skórka 2”. Film zawita do kin 26 stycznia 2018 roku. Dołączy się kilku innych hitów, które również mają się pojawić w tym czasie.

12 stycznia 2018 roku do kin wchodzi „Bad Boys For Life” również od Sony, „Więzień labiryntu: Lek na śmierć” od 20th Century Fox i „Gnomeo & Juliet: Sherlock Gnomes” od Paramount Pictures. Z kolei 2 lutego pojawi się „Slenderman” od Sony, a 9 lutego „Fifty Shades Freed” od Universal i „Predator” od 20th Century Fox.

Rob Letterman ponownie zajmuje się reżyserią, a scenariusz sequela „Goosebumps” tworzy DarrenLemke. W oryginalnej adaptacji w postać pisarza R.L. Stine’a wcielał się Jack Black i prawdopodobnie powróci także w kontynuacji, choć nie znamy pozostałych członków obsady.

Jak dobrze pamiętacie, „Gęsia Skórka” to historia nastolatka o imieniu Zach Cooper (Dylan Minnette), któremu nie podoba się przeprowadzka z metropolii do małego miasteczka, o której zadecydowała jego matka (Amy Ryan). Jednakże kiedy spotyka piękną Hannah (Odeya Rush) mieszkającą w domu obok, wszystko się zmienia. Okazuje się, że jej ojcem jest tajemniczy R.L. Stine, autor bestsellerowej serii książek „Gęsia Skórka”. Dlaczego jednak jest taki dziwny? Bowiem potwory z jego książek są prawdziwe, a on chroni je przed tym, aby wydostały się na wolność. Niestety, Zach niechcący je uwalnia, a te zaczynają terroryzować miasto.

W skali światowej pierwszy film przyniósł zysk 150 mln $ przy budżecie 58 mln $.