Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Wiemy kiedy wystartują prace na planie prequela Igrzysk Śmierci

Filmowa adaptacja „The Ballad of Songbirds and Snakes” została zapowiedziana już jakiś czas temu. Teraz szef wytwórni Lionsgate przypomniał o projekcie i podał datę rozpoczęcia zdjęć.

„The Ballad of Songbirds and Snakes” autorstwa Suzanne Collins ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Media Rodzina w 2020 roku pt. „Ballada ptaków i węży”. Oficjalny opis książki prezentujemy poniżej:

AMBICJA GO NAPĘDZA.
RYWALIZACJA GO MOTYWUJE.
WŁADZA JEDNAK MA SWOJĄ CENĘ.
Dziesiąte Głodowe Igrzyska rozpoczyna poranek dożynek. W Kapitolu osiemnastoletni Coriolanus Snow zamierza skwapliwie skorzystać z szansy, jaką jest rola mentora, i zdobyć sławę. Potężny niegdyś ród Snowów podupadł i niepewny los Coriolanusa zależy teraz od tego, czy zdoła on pokonać innych mentorów urokiem osobistym i sprytem.
Tyle że los nie bardzo mu sprzyja. W udziale przypadła mu dziewczyna z Dystryktu Dwunastego, najbiedniejszego z biednych. Losy obojga splotą się ciasno – każda decyzja, którą podejmie Snow, może prowadzić do sukcesu lub porażki, triumfu lub klęski. Na arenie rozgrywa walkę na śmierć i życie, ale poza areną zaczyna się w nim budzić współczucie… Tylko jak postępować według zasad, gdy pragnie się przetrwać za wszelką cenę?

Film od Lionsgate będzie oparty na książce Suzanne Collins. Reżyserię powierzono twórcy 2 z 3 poprzednich filmów z cyklu, czyli Francisowi Lawrence’owi. Na chwilę obecną nie podano jeszcze żadnych nazwisk z obsady widowiska, jednak biorąc pod uwagę termin wejścia na plan, powinniśmy ją poznać w najbliższym czasie.