Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Wiemy kto zagra Cable’a w Deadpool 2!

Castingowych wieści ciąg dalszy. Przed chwilą dowiedzieliśmy się, że Warner Bros. wybrało Jude’a Lawa na młodego Albusa Dumbledore’a, a teraz docierają do nas zaskakujące informacje od 20th Century Fox . Wytwórnia w końcu oficjalnie ogłosiła, kto wcieli się w postać Cable’a w drugiej części „Deadpoola”.

W mediach przewijała się długa lista nazwisk, które wiązano z tą rolą. Wśród kandydatów pojawili się Stephen Lang, Dolph Lundgren, David Harbour i Pierce Brosnan. Teraz ucięto wszelkie spekulacje.

20th Century Fox wybrało Josha Brolina! Jest to niezwykle zaskakujący wybór, pomijając nawet fakt, że jego nazwisko nie pojawiało się w medialnych pogłoskach. Brolin bowiem wciela się w czarnych charakter w innym komiksowym widowisku – „Avengers: Infinity War” gra Thanosa, a teraz aktor zagości w świecie X-Men jako Cable.

Nathan Summers aka Cable jest mutantem, który posiadł zdolności telepatyczne i telekinetyczne. Dzięki cybernetycznym częściom ciała zyskał zwiększoną siłę oraz możliwość postrzegania m.in. w podczerwieni. Był dowódcą grup New Mutants i X-Force.

Reżyserią „Deadpool 2” zajmuje się David Leitch, a scenariusz przygotowali Rhett Reese i Paul Wernick. W roli głównej, jako Wade Wilson / Deadpool, powraca oczywiście Ryan Reynolds, a w produkcji ponownie zobaczymy także Briannę Hildebrand jako Negasonic Teenage Warhead.

Josh Brolin jako Cable pojawi się nie tylko w drugiej części „Deadpoola”, ale również w trzech innych filmach planowanych 20th Century Fox w ramach uniwersum X-Men.

josh brolin