Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Wiemy, kto zaopiekuje się netfliksowymi Opowieściami z Narnii

Netflix zatrudnił scenarzystę „Coco” Matthewa Aldricha do nadzorowania filmowych i serialowych adaptacji „Opowieści z Narnii”.

Aldrich ma zostać dyrektorem kreatywnym wszystkich projektów opartych na bazie książek. Ostatnio Matthew wspólnie z Adrianem Moliną napisał scenariusz do „Coco”, które zostało wyprodukowane przez Disney i Pixar Animation Studios. Film zdobył Oscara za najlepszy film animowany oraz zarobił ogółem ponad 800 milionów dolarów.

W październiku zeszłego roku Netlix i C.S. Lewis Company podały do opinii publicznej wieść, że udało im się zawrzeć umowę, której owocem będzie stworzenie różnych filmowych i serialowych realizacji ze świata Narnii. Wszystkie utwory będą oryginalnymi produkcjami platformy, a opiekę nad całością będą sprawować Mark Gordon (Entertainment One), Douglas Gresham i Vincent Sieber.

Na cykl „Opowieści z Narnii” składa się siedem książek, które nie tylko sprzedały się w milionach egzemplarzy i zostały przetłumaczone na co najmniej czterdzieści siedem języków, ale na stałe wpisały się do kanonu literatury dziecięcej i fantasy. Pierwsza część, „Lew, czarownica i stara szafa” doczekała się aż czterech adaptacji (film aktorski, animowany i dwa seriale), drugą przeniesiono dwukrotnie (program telewizyjny i pełnometrażowy obraz z 2008), „Podróż Wędrowca do Świtu” w zasadzie raz trafiła na wielki ekran, ale wątki z książki pojawiły się w serialu wraz z tymi z „Księcia Kaspiana”. Czwarta część zagościła już tylko na małym ekranie. Pozostałe trzy części to „Siostrzeniec czarodzieja”, „Koń i jego chłopiec” oraz „Ostatnia bitwa” – i tylko ona zasadniczo kontynuuje historie rodziny Pevensie, pozostałe dwa to notabene spin-offy.


Źródło: variety.com