Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Wieści z Kinowego Uniwersum Marvela

W mediach pojawiło się kilka doniesień dotyczących nadchodzących widowisk Marvela – „Black Panther 2”, „Thor: Love and Thunder” oraz trzeciej części „Strażników Galaktyki” i „Ant Mana”. W większości przypadków prace produkcyjne mają planowo rozpocząć się w przyszłym roku.

W lipcu na plan wejdzie ekipa „Black Panther 2”, za kamerą powróci twórca części pierwszej, czyli Ryan Coogler. Marvel już zapowiedział, że nie ma zamiaru wykorzystać w filmie cyfrowej wersji Chadwicka Bosemana. Oficjalnie nie podano do wiadomości w jaki sposób ukazana zostanie tytułowa postać, ale mówi się, że tytuł podobnie jak w komiksach, odziedziczy Shuri, która zostanie nową Czarną Panterą. Główny (na razie tajemniczy) złoczyńca filmu zostanie sportretowany przez meksykańskiego aktora Tenocha Huerta („Narcos”).

„Thor: Love and Thunder” jest z kolei określane jako coś w rodzaju „Avengers 5”. W filmie mamy zobaczyć galerię postaci superbohaterów – dwóch Thorów (Odinson i Jane Foster), Walkirię oraz Star-Lorda z kilkoma pozostałymi Strażnikami Galaktyki. Czarny charakter widowiska sportretuje Christian Bale. Reżyserią ponownie zajmie się Taika Waititi, odpowiedzialny również za scenariusz widowiska.

Z kolei James Gunn ma zamiar rozpocząć prace nad „Guardians of the Galaxy Vol. 3” w 2021, jednak w późniejszej części roku. Dokładny termin wejścia ekipy filmowej na plan nie jest znany, podobnie jak w przypadku „Ant-Man 3”. Prace nad tym filmem również mają ruszyć w 2021 roku.