Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Wieści z planu The Batman

W sieci pojawiło się kilka doniesień o powstającym na podstawie komiksów DC widowisku “The Batman” od Matta Reevesa. Kilka zdjęć prezentuje nam bliżej Batmobil, a znoszenie w Anglii obostrzeń związanych z pandemią pozwoli niedługo wrócić filmowcom na plan.

Czym Mroczny Rycerz będzie podróżował po Gotham? Oczywiście Batmobilem! Dziś możemy przyjrzeć się bliżej temu kultowemu pojazdowi, który na ekranach gościł już w kilku wersjach. Ten model koncepcyjny na potrzeby “The Batman” opracował Jeff Frost, który pochwalił się swoją pracą na Twitterze:

Obecnie reżyser filmu Matt Reeves wraz z ekipą przygotowują się do powrotu na plan. Rząd w Wielkiej Brytanii wydał rozporządzenie dotyczące branży filmowej oraz telewizyjnej, które mówi, że od 1 lipca br. twórcy mogą ponownie uruchomić kamery i wrócić do pracy.

Ze względu na pandemię COVID-19 premiera “The Batman” została opóźniona o kilka miesięcy. Film pojawi się w kinach 1 października 2021 roku.

W roli głównej jako Mroczny Rycerz na ekranie pojawi się Robert Pattinson. Obok niego pojawią się też Andy Serkis jako Alfred, Jeffrey Wright jako Gordon, John Zoë Kravitz jako Selina Kyle, Turturro jako Carmine Falcone, Colin Farrell jako Oswald Cobblepot/Pingwin czy Paul Dano jako Edward Nashton/Człowiek-Zagadka.