Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Willem Dafoe w filmie noir Guillermo del Toro

Podczas spotkania prasowego „The Lighthouse” Willem Dafoe zdradził, że w marcu 2020 roku prawdopodobnie rozpoczną się zdjęcia do „Nightmare Alley” Guillermo del Toro.

Reżyser miał bardzo dobry 2018 rok. W końcu otrzymał aż dwa Oscary za „Kształt wody”, ale od tego czasu pozostaje praktycznie scenarzystą i producentem, udało mu się co prawda stworzyć animowany serial „3 nie z tej ziemi: Opowieści z Arkadii” dla Netfliksa, lecz na razie nie rozpoczął prac nad filmem, gdzie stanąłby za kamerą. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się, który z zapowiedzianych wcześniej projektów weźmie sobie na warsztat. Albo czy postanowi opracować coś zupełnie nowego. W tym roku zdradził, że chce nakręcić nową adaptację „Zaułku koszmarów” Williama Lindsaya Greshama (wcześniejsza ekranizacja miała miejsce w 1947 roku). I choć wiele planowanych przez reżysera tytułów zwykle zostaje odłożonych na półkę, to Willem Dafoe wydaje się przekonany o tym, że w marcu wejdą na plan.

Willem Dafoe

Zachodnie media mówią, że nie jest to mimo wszystko produkcja, którą mógłby wyreżyserować del Toro. Spekulują, że twórca „Labiryntu Fauna” usunie się na bok, nadzorując projekt i powierzając go w ręce innego reżysera.

W obsadzie filmu znaleźli się już Bradley Cooper, Toni Collette, Cate Blanchett, Rooney Mara, David Strathairn, Ron Perlman I Richard Jenkins.

„Zaułek koszmarów” opowiada o naganiaczu salonów osobliwości, marzącym o tym, aby otrzymać solowe występy jasnowidza. Chciałby zrobić karierę ekskluzywnego mentalisty, tyle tylko, że spełnienie tej ambicji będzie wymagało od niego zabicia pewnego pijaka i nakłonienie jego żony do wyjawienia najlepszych trików.


Źródło: collider.com