Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Wizja Ligi Sprawiedliwości od George’a Millera

Wszyscy fani DC wyglądają listopadowej premiery „Ligi Sprawiedliwości”, a w sieci pojawił się interesujący wywiad z Jay’em Baruchelem, w którym opowiada o niezrealizowanym projekcie „Justice League Mortal” George’a Millera.

Baruchel miał zagrać czarny charakter filmu, Maxwella Lorda. W obsadzie obok niego mieli się znaleźć D.J. Cotrona (Superman), Armie Hammer (Batman), Megan Gale (Wonder Woman) oraz Adam Brody (Flash). Produkcja miała wejść do kin w 2009 roku, ale projekt ostatecznie upadł.

Wszystkie projekty kostiumów były gotowe, podobnie jak prewizualizacje i cały design. Twórcy pokazali nam to wszystko, a cała wizja, estetyka i fabularne decyzje, jakie podejmowali, były niezwykle odważne. Niestety, nigdy nie zobaczymy tego na ekranach. – wspominał Baruchel. Jak mogła wyglądać „Justice League Mortal”?

Wyobraźcie sobie, że George Miller naśladuje styl Zacka Snydera. To mogło być coś bardzo artystycznego, malarskiego wręcz. A bohaterowie naprawdę pokazywali swoje pazury. – zdradza aktor, za przykład podając jedną ze scen ze swoim udziałem:

Przykładowo, gdy Maxwell Lord przejmował kontrolę nad czyimś umysłem, to krwawił z nosa. Jednak, gdy przejął władze nad Clarkiem Kentem, to z wysiłku miał krwotoki z każdego otworu w swojej głowie. Ale miał broń w postaci Supermana i zmienił go w złoczyńcę, który połamał nadgarstki Wonder Woman.

W najbliższej przyszłości o filmie „Justice League Mortal” ma powstać dokument „Miller’s Justice League Mortal”, ale nie poznaliśmy choćby przybliżonej daty premiery.