Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Wkrótce poznamy wyniki castingu do postaci Cable’a w Deadpoolu 2

Produkcja nowego „Deadpoola” prawdopodobnie rozpocznie się tego lata, a premiera produkcji zaplanowana jest na rok 2018. Wciąż czekamy na pojawienie się konkretniejszych szczegółów dotyczących filmu, a szczególnie na ogłoszenie odtwórcy postaci Cable’a.

Aktorka Zazie Beetz potwierdziła ostatnio, że wcieli się w postać Domino, mutantki i członkini X-Force. Nie wiadomo jednak, kto zagra lidera formacji – Cable’a, ale najświeższe doniesienia wskazują, że wkrótce zostanie to ogłoszone.

Pojawiła się długa lista nazwisk, które mogą być powiązane z rolą. Wśród aktorów pojawili się Stephen Lang, Dolph Lundgren czy David Harbour. Niejasne plotki wymieniały nawet Pierce’a Brosnana. Dobra wiadomość jest taka, że wkrótce niepewność zostanie zakończona, bo scenarzyści zapowiedzieli, że wkrótce pojawi się ogłoszenie dotyczące castingu.

Wernick wspomniał także o przyszłości historii „Deadpoola” – poza zapowiedzianą na przyszły rok nową częścią:

Teraz pojawi się X-Force, na którego czele będzie stał Cable – jest on także osobą, która może dowodzić w przyszłych produkcjach. Kiedy ludzie poznają go bliżej, z pewnością go pokochają.

Dodatkowo, scenarzyści Paul Wernick i Rhett Reese podczas promocji filmu “Life” ogłosili, że poza Cable’m i Domino w scenariuszu umieszczeni zostali inni mutanci:

Cable i Domino zdecydowanie będą wieść prym w najnowszym „Deadpoolu”. Pojawi się jednak więcej postaci, które ludzie znają i lubią. Głównym powodem ich obecności jest potrzeba wprowadzenia ciekawego złoczyńcy, ale z drugiej strony rośnie w nas idea zaangażowania kilku „dobrych gości” dla dopełnienia projektu. – zdradzili twórcy.

Reżyserią „Deadpool 2” zajmuje się David Leitch, a scenariusz przygotowali Rhett Reese i Paul Wernick. W roli głównej, jako Wade Wilson / Deadpool, powraca oczywiście Ryan Reynolds, a w produkcji ponownie zobaczymy także Briannę Hildebrand jako naburmuszoną, superbohaterską nastolatkę, Negasonic Teenage Warhead.