Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Wodnikowe Wzgórze od BBC w nowym zwiastunie

Niedawno stacja ogłosiła, że animowana mini-seria „Watership Down” pojawi się na ekranach nieco wcześniej, a dziś zaprezentowała kolejny zwiastun produkcji.

Serial będący ekranizacją słynnej powieści Richarda Adamsa w Polsce wydanej pt. „Wodnikowe Wzgórze”, zadebiutuje w Wielkiej Brytanii 22 grudnia. Adams napisał “Wodnikowe Wzgórze” w 1972 roku, dla własnych córek, ale powieść okazała się bestsellerem. Przetłumaczono ją na 18 języków i sprzedano 11 milionów kopii.

Teraz BBC zaprezentuje nam 4-odcinkowy mini-serial na podstawie książki Adamsa. „Watership Down” w UK będzie wyświetlany w sobotę 22 grudnia i niedzielę 23 grudnia, a światową dystrybucją animacji zajmie Netflix.

Reżyserią zajął się Noam Murro („300: Początek imperium”), a scenariusz ekranizacji przygotował Tom Bidwell („My Mad Fat Diary”). Zdobywca Oscara, Sam Smith wspólnie z Stevem Mackiem przygotował na potrzeby serialu oryginalną piosenkę zatytułowaną “Fire On Fire”, którą nagrano z udziałem BBC Concert Orchestra. Smith podkreślił w jednym z wywiadów, że: Jestm podekscytowany i zaszczycony faktem, że jest zaangażowany w opowiadanie historii, która jest tak potężna i ponadczasowa.

W angielskiej wersji językowej pojawią się m.in.: James McAvoy, Nicholas Hoult, Ben Kingsley, Peter Capaldi, John Boyega, Taron Egerton, Gemma Arterton, Olivia Colman, Daniel Kaluuya, Rosamund Pike, Tom Wilkinson, Henry Goodman, Mackenzie Crook, Jason Watkins, Rory Kinnear, Murray McArthur oraz Daniel Rigby.