Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Wojna bez granic – także kinowych!

Najnowsze widowisko spod znaku Marvel Studios wyruszyło na podbój kin. Superprodukcja zadebiutowała w kinach w wielkim stylu!

W amerykańskich kinach widowisko zarobiło na czwartkowych pokazach 39 mln dolarów, co zapewniło mu czwarte miejsce w zestawieniu i najlepsze spośród dotychczasowych produkcji MCU. Po dodaniu zysków z piątkowych seansów okazało się, że „Avengers: Wojna bez granic” ma na swoim koncie 104 mln, co zapewniło jej trzecie miejsce zestawienia wszech czasów. Lepsze okazały się jedynie „Przebudzenie mocy” (119,1 mln dolarów) oraz „Ostatni Jedi” (104,7 mln dolarów).

Do tej pory produkcja zdołała zarobić na rodzimym rynku 250 mln dolarów, zaś światowe wpływy wyniosły 380 mln dolarów. „Avengers: Wojna bez granic” w przeciągu pierwszych dni na ekranach zarobił dla Marvel Studios oszałamiającą kwotę 630 mln dolarów! A obraz czeka jeszcze na swoją premierę w kilku państwach, m.in. w Rosji i w Chinach, więc z pewnością jego wpływy znacznie się zwiększą.

A Wy widzieliście już „Avengers: Wojna bez granic” czy jeszcze przed seansem? Naszą recenzję widowiska możecie przeczytać tutaj!

Źrodło: www.boxofficemojo.com