Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Wojna o jutro doczeka się sequela!

Jak donosi serwis Deadline, Amazon wraz ze Skydance szykują kontynuację widwiska scifi pt.„The Tomorrow War”.

Pierwsza część „Wojny o jutro” („The Tomorrow War”) trafiła do oferty Amazona ledwie tydzień temu – 2 lipca, a już teraz twórcy przymierzają się do realizacji sequela. Deadline poinformowało, że Amazon oraz Skydance chcą by w drugiej części wróciła cała ekipa filmowa wraz z obsadą.

Za kamerą ponownie ma stanąć Chris McKay, a scenariusz przygotuje Zach Dean. Gwiazdami obsady ponownie zostaną Chris McKay, za scenariusz odpowiadać będzie Zach Dean i Betty Gilpin. Niewykluczone, że sequel pojawi się również w kinach, a nie wyłącznie na platformie VOD. Amazon i Skydance w produkcji projektu wspomoże Universal Pictures. Studio miało zająć się również dystrybucją jedynki w kinach, ale z powodu pandemii film pojawił się jedynie na platformie Amazon PrimeViedo.

Oficjalny zwiastun i opis pierwszej „Wojny o jutro” prezentujemy poniżej:

Podróżnicy w czasie z roku 2051 przybywają z pilną wiadomością: za 30 lat ludzkość będzie przegrywać wojnę ze śmiertelnie niebezpiecznymi obcymi. Jedyną szansą dla świata jest dołączenie do walki żołnierzy i cywili z teraźniejszości. Dan Forester, ojciec pragnący uratować Ziemię dla swojej córki, podejmuje współpracę z genialnym naukowcem i ze swoim wyobcowanym ojcem, aby odmienić los planety.

W obsadzie występują wspomniani Chris Pratt, J.K. Simmons i Betty Gilpin, a na ekranie towarzyszą im też Yvonne Strahovski, KeithPowers, Sam Richardson, Jasmine Matthews, Mary Lynn Rajskub, Edwin Hodge, Mike Mitchell, Seychelle Gabriel, Alan Trong, Chibuikem Uche oraz Alexis Louder.