Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Wojna o Marsa czyli nowe spoty Johna Cartera

Pojawiły się widowiskowe spoty telewizyjne promujące superprodukcję science fiction o budżecie 300 mln dolarów „John Carter”, która oparta jest na książce „Księżniczka Marsa” Edgara Rice’a Burroughsa.

„John Carter” powstał na podstawie powieści niezwykle popularnego w Ameryce pisarza Edgara Rice Burroughsa, który zasłynął jako twórca Tarzana. Za kamerą stanął laureat Oscara Andrew Stanton, reżyser i współscenarzysta jednego z największych hitów studia Pixar – „WALL•E”, a partnerują mu kierownik produkcji Nathan Crowley, nominowany do Oscara za „Mrocznego rycerza” i „Prestiż” czy Mayes Rubeo, odpowiedzialna za kostiumy w „Avatarze”. Dla grającego główną rolę Taylora Kitscha, ten film może okazać się przepustką do wielkiej kariery. Młody aktor został już doceniony nominacją do Teen Award za rolę w „X-Men Geneza: Wolverine”.

John Carter (Taylor Kitsch) to młody weteran wojny secesyjnej, ciężko doświadczony walką na froncie. W niejasnych okolicznościach trafia na obcą planetę. Tam zostaje uwikłany w wielki konflikt między tubylcami, Tarsem Tarkasem (Willem Dafoe) i księżniczką Dejah Thoris (Lynn Collins), która desperacko potrzebuje jego pomocy. W świecie na skraju zagłady, Carter odzyskuje wiarę w siebie, i rozpoczyna walkę, od której zależy los Barsoom i jej mieszkańców.

Premiera w marcu 2012 roku.

{youtube}Pq–hwI4Hps{/youtube}

{youtube}_Cp5jJe5VDE{/youtube}

{youtube}_iWCbpsJ2Pc{/youtube}