Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Wonder Woman ze świetnymi wynikami w box office

Pierwszy solowy film o bohaterce DC Comics – „Wonder Woman”, okazał się wielkim sukcesem wytwórni. Podczas premierowego weekendu w amerykańskich kinach obraz zgarnął ponad 100 mln dolarów, co dało mu trzecie miejsce, jeśli chodzi o weekend otwarcia w tym roku.

Więcej na otwarciu zarobiły tylko „Piękna i Bestia” (174,8 mln dolarów) i „Strażnicy Galaktyki vol. 2” (146,5 mln dolarów). Patty Jenkins stała się tym samym pierwszą reżyserką w historii box office’u, której film na otwarcie zgarnął 100 milionów dolarów. Zajęła miejsce Sam Taylor-Johnson („Pięćdziesiąt twarzy Greya” z wynikiem 85,5 mln dolarów).

„Wonder Woman” zapewniła Warner Bros. jeszcze trzy inne rekordy box office: zaliczyła szósty najlepszy start w historii czerwcowych premier, jest również najlepszym otwarciem od debiutu „Legionu samobójców” w sierpniu 2016 roku oraz jest trzecią tegoroczną produkcją, która w weekend otwarcia przekroczyła 100 milionów dolarów.

Mimo najsłabszego debiutu w ramach kinowego uniwersum DC, „Wonder Woman” może jeszcze z pewnością okazać się jedną z najbardziej dochodowych produkcji, gdyż zbiera wiele pozytywnych recenzji od fanów i krytyków, przyciągając coraz więcej widzów do kin. Sobotnia sprzedaż biletów wzrosła o 44% w porównaniu do piątkowej.

Na drugim miejscu weekendowego box office zadebiutowała animacja „Captain Underpants: The First Epic Movie” od Fox i DreamWorks Animation ze słabiutkim wynikiem 23 mln dolarów. W polskich kinach „Kapitan Majtas: Pierwszy wielki film” pojawi się 21 lipca.

Podium zamykają „Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara”, którzy w ostatni weekend zaliczyli 65% spadek oglądalności i przynieśli wytwórni w 2 tygodniu po premierze 21 mln dolarów zysku (łącznie na swoim koncie film zarobił do tej pory 501 mln dolarów). Poniżej prezentujemy TOP 10 weekendowego box office:

box ww

Źródło: www.boxofficemojo.com