Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

World War Z 2 z opóźnieniem

Chociaż jakiś czas temu pojawiały się doniesienia o rozpoczęciu zdjęć, dla wielu nie będzie zaskoczeniem, że produkcję sequela „World War Z” przesunięto z napiętego rozkładu Paramount. Początkowo premiera miała odbyć się 9 czerwca 2017 roku, całkiem niedługo, zatem nie jest niespodzianką, że wystąpiło opóźnienie. Niestety istnieje także szansa, że projekt zostanie anulowany.

Nie podano dokładniejszego powodu opóźnienia w produkcji drugiej części „World War Z” bazującej na powieści Maxa Brooksa pod tym samym tytułem, ale najwyraźniej ekipa napotkała parę problemów. Oryginalny thriller dobrze poradził sobie jeśli chodzi o box-office osiągając wynik 540 milionów dolarów na świecie, więc wątpliwości producentów dotyczące zysków sequela raczej nie wchodzą w grę.

W zasadzie od 2013 roku, w którym ogłoszono powstanie sequela, nie pojawiło się zbyt wiele informacji dotyczących produkcji. W 2016 roku zapowiedziano jedynie zaangażowanie reżysera J.A. Bayony w projekt, a potem pojawiły się pogłoski o udziale Davida Finchera.

Brad Pitt wciąż ogłaszany jest jako odtwórca roli Gerry’ego Lane’a, ale nie pojawiły się żadne więcej szczegóły dotyczące produkcji.