Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Współtwórca Mozart in the Jungle wyreżyseruję disneyowską Cruellę

Biorąc pod uwagę sukces, jaki w ostatnich latach osiągnął Disney poprzez odświeżanie swoich klasycznych opowieści i postaci, nie jest niczym dziwnym, że studio postanowiło zająć się kolejnym tego typu projektem. Nowo zaplanowana produkcja to “Cruella”, opowiadająca oczywiście historię czarnego charakteru ze “101 Dalmatyńczyków”. Sprawy związane z projektem przyspieszyły ostatnio, ponieważ Disney ogłosił, kto zostanie reżyserem.

Alex Timbers, współtwórca serialu “Mozart in the Jungle” postanowił stanąć za kamerą “Cruelli” i chociaż nie ma ogromnego doświadczenia w tworzeniu tego typu produkcji, to był dwukrotnie nominowany do Tony Awards, a także współpracował przy prequelu “Piotrusia Pana” i wyreżyserował musical “Bloody Bloody Andrew Jackson”.

Serial “Mozart in the Jungle” współtworzony przez Timbersa zdobył tegoroczny Złoty Glob za najlepszy serial komediowy. Produkcja wnosi całkiem sporo, jeśli chodzi o muzykę, co wróży całkiem dobrze, ponieważ “Cruella” również ma być rozśpiewanym filmem. Akcja rozegra się w latach 80.

Tytułową postać zagra Emma Stone, a scenariuszem zajęła się odpowiedzialna za skrypt “50 twarzy Greya” Kelly Marcel. Nie wiadomo, kiedy możemy oczekiwać premiery produkcji, ale projekt wciąż prze do przodu.

emma stone cruella de vil split