Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Wybrano operatora produkcji Han Solo: A Star Wars Story

Lucasfilm wspólnie ze studiem Disney przymierzają się do projektu spin-offu „Gwiezdncyh Wojen”. Poznaliśmy kolejnego twórcę, który będzie czuwać nad zdjęciami do filmu. Jest nim Bradford Young, który ma na swoim koncie prace nad takimi produkcjami jak „W szczerym polu”, „Pionek”, „Rok przemocy” czy tegoroczny „Arrival” („Nowy początek”).

Reżyserią „Han Solo: A Star Wars Story” zajmą się Chris Miller i Phil Lord. Scenariusz produkcji stworzyli Lawrence Kasdan i Jon Kasdan. Film skupi się na przedstawieniu początków historii Hana (Alden Ehrenreich): zobaczymy jak młody Solo został najsłynniejszym złodziejem i przemytnikiem. Poznamy dokładniej te wydarzenia, które rozgrywały się zanim Han spotkał Obi-Wana Kenobiego i Luke’a Skywalkera. Potwierdzono również, że pojawi się także Chewbacca, a z nieoficjalnych informacji wynika, że w tej roli powróci Joonas Suotamo, który grał Chewbaccę w „Przebudzeniu Mocy”. Producentami wykonawczymi filmu są Lawrence Kasdan i Jason McGatlin.

„Han Solo: A Star Wars Story” ma zadebiutować w kinach 25 maja 2018 roku. Prace na planie mają wystartować w styczniu przyszłego roku.