Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Wybrano reżysera Opowieści z Narnii:Srebrne Krzesło

Produkcja powstaje na zlecenie Tri-Star i będzie rebootem kinowej serii „Opowieści z Narnii” opartego na cyklu fantasy autorstwa C.S. Lewisa. Potwierdził to świeżo wybrany na stanowisko reżysera Joe Johnston.

Joe Johnston to twórca mający na swoim koncie takie produkcje jak „Captain America: Pierwsze starcie”, „Jumanji” czy „Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki”. Nowe „Opowieści z Narnii” będą zarazem ostatnim filmem, który wyreżyseruje w swojej karierze twórca. Scenariusz przygotował David Magee („Życie Pi”, „Marzyciel”), a prace na planie „Srebrnego krzesła” mają ruszyć w przyszłym roku.

Wydarzenia przedstawione w „Srebrnym krześle” rozgrywają się rok po „Podróży Wędrowca do Świtu”. Chociaż w Anglii upłynął zaledwie rok, to w Narnii minęło znacznie więcej czasu. Kaspian zdążył się już zestarzeć na tronie Narnii i prosi Aslana o pomoc w odnalezieniu syna Riliana, jedynego dziedzica majątku. Aslan zleca to zadanie dwojgu dzieciom z Anglii, znanemu nam Eustachemu Scrubbowi oraz Julii Pole, która odwiedza Narnię po raz pierwszy.