Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Wybrano reżysera prequela Alicji w Krainie Czarów i Piotrusia Pana

Brenda Chapman („Merida Waleczna”) ma zamiar zająć się projektem „Come Away”, który ma być prequelem „Alicji w Krainie Czarów” i „Piotrusia Pana”. Scenariusz obecnie tworzy Marisa Kate Goodhill, produkcją zajmą się Leesa Kahn, Michelle Manning i Andrea Keir.

Chapman pracowała wcześniej przy „Brave” („Merida Waleczna”) Pixara oraz „The Prince of Egypt” od DreamWorks. To będzie jej debiut w tworzeniu filmów live-action.

Tak naprawdę nigdy nie zastanawiałam się nad reżyserowaniem filmu live-action – to animacje zawsze były moim gatunkiem. Ale kiedy przeczytałam fantastyczny skrypt Marissy, poczułam ciarki przebiegające wzdłuż mojego kręgosłupa. Pomyślałam: ‘Wow! Zmieniłam zdanie. Chcę to zrobić. – mówi Chapman.

„Come Away” to prequel opowiadający wydarzenia rozgrywające się zanim Alicja trafiła do Krainy Czarów i zanim Piotruś stał się Piotrusiem Panem. To będzie grunt obu tych przygód. Jako rodzeństwo, Piotruś i Alicja udadzą się w podróż, aby ratować swoich rodziców – oboje jednak będą musieli dokonać wyboru pomiędzy własną wyobraźnią a prawdziwym domem.