Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Wybrano scenarzystę Króla Lwa w wersji live-action

Skrypt nowej odsłony kultowego „Króla Lwa” napisze dla Disneya Jeff Nathanson. Twórca ma na swoim koncie takie produkcje jak „Złap mnie, jeśli potrafisz”, „Godziny szczytu 2”, „Terminal” czy czekający na premierę film „Piraci z Karaibów: Martwi głosu nie mają”.

Disney potwierdził niedawno, że za nową wersję kultowej animacji z 1994 roku odpowiadał będzie Jon Favreau. Twórca bez wątpienia ma do tego kompetencje, ponieważ wyreżyserował ostatnio nową wersję „Księgi dżungli”, która zarobiła 965 milionów dolarów, co plasuje ją na czwartym miejscu najlepiej zarabiających filmów tego roku. Reżyser, oprócz włączenie się w projekt „Króla Lwa” pracuje też równolegle nad sequelem „Księgi dżungli”.

Studio przyspieszyło prace nad projektem „Króla Lwa” live-action, jednak nadal nie podało oficjalnej daty premiery filmu.

Animacja z 1994 roku opowiadała o Simbie – lwiątku, dziedzicu Lwiej Krainy, który za sprawą knowań złego stryja Skazy, musiał opuścić rodzinne strony. Samotny i porzucony, trafił pod opiekę wesołych i beztroskich kompanów – Timona i Pumby. Produkcja stała się kasowym hitem wszech czasów wśród animacji.

Czy Disneyowi uda się powtórzyć ten wyczyn?