Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Wybrano scenarzystę Transformers 5

Zdjęcia do filmu mają ruszyć w czerwcu 2016 roku. Scenariusz napisze Akiva Goldsman.

Projekt „Transformers 5” nabiera tempa. Wytwórnia Paramount Pictures na stanowisko scenarzysty zatrudniła Akivę Goldsmana („Jestem legendą”, „Piękny umysł”, „Człowiek ringu”, „Ja, robot”). W roli głównej ponownie zobaczymy Marka Wahlberga. Stanowisko reżysera nadal pozostaje nieobsadzone, jednakże Michael Bay prowadzi rozmowy na ten temat z producentem serii – Stevenem Spielbergiem.

Kolejne ciekawe informacje pojawiły się przy okazji wyboru scenarzysty „Transformers 5”. Okazuje się, że powstanie animacja, której akcja rozgrywać się będzie w uniwersum robotów z kosmosu. Za jej scenariusz odpowiadać będą Andrew Barrer i Gabriel Ferrari („Ant-Man”). Animacja będzie prequelem serii, a rozgrywać się będzie na Cybertronie, rodzinnym świecie Autobotów i Decepticonów.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Steven DeKnight zdradził, iż kinowe uniwersum Transformers nabrało już ogólnych kształtów i zostało przedstawione wytwórni Paramount. Studio Paramount Pictures postanowiło pójść śladami Marvela oraz jego MCU i stworzyć podobny projekt, bazujący na dotychczasowych filmach z serii o Transformers. Paramount podszedł do zadania w stylu podobnym do prac przy produkcji telewizyjnych serialów i zatrudnił 12 scenarzystów. Ich zadaniem było rozrysowanie fabuły sequeli, spin-offów, filmów kinowych i animowanych, jakby to były sezony i epizody jednego wielkiego serialu.

Akiva Goldsman był przewodniczącym ekipy scenarzystów, w skład której oprócz DeKnighta, wchodzili: Geneva Robertson-Dworet, Ken Nolan, Christina Hodson, Lindsey Beer, Andrew Barrer & Gabriel Ferrari, Robert Kirkman, Art Marcum & Matt Holloway, Zak Penn oraz Jeff Pinkner.

Nie znamy na razie dokładnej daty premiery, ale superprodukcja „Transformers 5” ma pojawić się w kinach w 2017 roku. O fabule filmu pisaliśmy wcześniej TUTAJ.