Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Wybrano scenarzystów Green Lantern Corps

„Green Lantern” od Warner Bros z Ryanem Reynoldsem w roli głównej miał być początkiem zupełnie nowego filmowego uniwersum DC, ale niestety film okazał się być bardzo słabo przyjmowany zarówno przez widzów, jak i krytyków, a ostatecznie zarobił jedynie 220 milionów dolarów na świecie przy budżecie 200 milionów. Sześć lat po premierze pierwszej produkcji, studio postanowiło spróbować jeszcze raz, wskutek czego powstaje „Green Lantern Corps”. Ogłoszono już scenarzystów i producentów filmu.

Scenariuszem zajmą się David Goyer i Justin Rhodes, a producentami zostali Geoff Johns i Jon Berg. Goyer oczywiście ma duże doświadczenie w filmografii, jednakże pracował przy trylogii Batmana Christophera Nolana i “Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości” – może to zmartwić fanów, którym produkcje nie przypadły do gustu.

Studio Warner Bros. podobno bardzo zawzięcie pcha projekt naprzód, a premiera może odbyć się już w 2020 roku. Ostatnie doniesienia wskazują, że w filmie pojawią się ikoniczni bohaterowie z komiksów Green Lantern, czyli Hal Jordan i John Stewart, a także Guy Gardener.

Inaczej niż w przypadku poprzedniego filmu, którego fabuła skupiała się na Halu Jordanie – Zielonej Latarni – działającym w swoim regionie galaktyki, tym razem produkcja opisywana jest jako „Zabójcza broń w kosmosie”, a wśród postaci zobaczymy Hala Jordana, Johna Stewarta i Guya Gardnera. Jak na razie żaden aktor nie jest oficjalnie zaangażowany w produkcję.

Wydaje się być dość nieprawdopodobnym, by Ryan Reynolds ponownie wcielił się w postać Hala Jordana, a już kilka lat temu Tyrese Gibson spotykał się ze studiem w kwestii angażu do roli Johna Stewarta. Na razie nie pojawiły się inne informacje o obsadzie filmu.

„Green Lantern Corps” ma zadebiutować 24 lipca 2020.