Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Wyciekły koncepty scen z Epizodu VIII Star Wars: Starcie Rey i Luke’a z Kylo Renem i jego poplecznikiem

 

Włoski serwis fanów „Gwiezdnych Wojen”, guerrestellari.net, zdradza tajniki scen z Epizodu VIII, w których pojawi się Luke Skywalker i Rey. Przecieki mają pochodzić od osoby, która widziała storyboardy i grafiki koncepcyjne scen.

Wedle tych doniesień, naprzeciw Luke’a i Rey stanąć ma nie tylko Kylo Ren, ale też i czarny charakter grany przez Benicio del Toro.

Pierwsza ze scen ma rozgrywać się prawdopodobnie na planecie, na której skończył się spotkaniem Rey z byłym Jedi, Epizod VII. Ma to być trening posługiwania się mieczami świetlnymi. Luke ma mieć zielony miecz, a Rey – niebieski (podobnie jak w ostatnich ujęciach z „Przebudzenia Mocy” wyglądają stronie postaci). Scena ta miała zostać już sfilmowana na irlandzkiej wyspie Skellig Michael, a deszcz, który pojawił się w tej koncepcji, musiał zostać wykreowany sztucznie. To jednak niepotwierdzone w tej chwili informacje.

Druga ze scen ma być, jak podaje źródło „epicka”. Według opisu zobaczymy scenę bitewną o zachodzie słońca. Prawdopodobnie na tej samej planecie, gdzie pojawiła się Maz Kanata, jednak pałac/świątynię zastąpi budynek znacznie większy, przypominający świątynię na Yavinie 4.

W szalejącej bitwie ruch oporu zdaje się być na skraju klęski. Chewbacca osłania ranną postać i ostrzeliwuje się. Widzimy Kylo Rena na polu bitwy, z znanym z poprzedniej części mieczem świetlnym, u boku którego walczy inna postać z czerwonym mieczem świetlnym. Możliwe, że chodzi właśnie o bohatera Benicio del Toro. Scenorys przy Kylo Renie umieszcza notatkę „silniejszy niż kiedykolwiek”.

Pojawia się statek, którego drzwi zostają wysadzone przez ogień szturmowców. Z tyłu widać Luke’a i Rey, którzy używając Mocy odpychają żołnierzy, po czym zostawieni na polu bitwy pojedynkują się z Kylo Renem i drugim, tajemniczym czarnym charakterem. Luke wygląda już inaczej niż w końcówce Epizodu VII, bardziej jak Mark Hamill na najnowszych zdjęciach, ubrany w stylu Obi-Wana z Epizodu I.

Źródło: epicstream.com