Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Wykaz usuniętych scen z Suicide Squad

“Legion samobójców” od momentu premiery wywołuje zażarte dyskusje wśród widzów, a także krytyków. Część obu grup jest zachwycona, a część nie zostawiła na filmie suchej nitki. Jeżeli chodzi o sceny usunięte z produkcji – wiele osób uważa, że znacząco wpływają one na fabułę filmu.

Poniżej cała, długa lista scen usuniętych z ostatecznej wersji filmu:

1. W pierwszych wersjach filmu początek ukazywał opętanie June Moone przez Enchantress dużo bardziej szczegółowo. Potem zdecydowano się na flashbacki, by poświęcić więcej miejsca Deadshotowi.
2. Deadshot w celi, patrzący na deszcz i myślący o córce.
3. El Diablo przygląda się zapalonej zapałce, którą później gasi, bo przysiągł nie używać swojej mocy.
4. El Diablo eskortowany do centrum treningowego w tubie wypełniającej się wodą, a później bezceremonialne wyrzucony na ziemię.
5. Sceny między Kataną, Harley i Boomerangiem. Złoczyńca miał w nich wypadać na rasistę i seksistę, odstraszał nawet Harley.
6. Przeszłość Killera Croca, czyli jego losy przed pobytem w więzieniu. Croc od dziecka żył jako wyrzutek społeczny i przez to wmówił sobie, że jest piękny. Następnie jego losy wielokrotnie splatały się z misjami Batmana – Killer Croc pracował jako mięśniak do wynajęcia, a w sekrecie planował przejąć władzę w przestępczym Gotham.
7. Usunięto też sceny, w których Killer Croc źle się poczuł podczas przelotu helikopterem do Midway City, zwracając przy okazji na w pół przetrawione części kozy i zjadając je ponownie.
8. Slipknot seryjnym gwałcicielem – wcześniejsze wersje filmu miały go jak najbardziej obrzydzić, ale twórcy uznali, że ta postać ginie zbyt wcześnie, by poświęcać jej tyle czasu.
9. Więcej randek i wspólnych scen Ricka Flaga i June Moon.
10. Rozszerzona scena Jokera i Kapitana Griggsa – w tym kwestia o zabawkach, znajdująca się w każdym zwiastunie.
11. Joker i jego ludzie uciekają po ostrzelaniu restauracji. Harley ściga ich na motocyklu i przejmuje kontrolę nad ich samochodem. Sfrustrowany Joker uderza głową o szybę.
12. Joker i Harley prawie walczą, co kończy się przyłożeniem pistoletu do twarzy Jokera przez Harley. Joker próbuje uwieść i oczarować dziewczynę, by ta opuściła broń, po czym uderza ją w twarz. Potem znowu czule szepcze i ostatecznie się całują.
13. Więcej scen z “Ace Chemicals”, gdzie Harley wskakuje w chemikalia.
14. Więcej scen z Batmobilem, Jokerem i Harley.
15. Harley udająca, że strzela z kija baseballowego jak z karabinu.
16. Więcej interakcji pomiędzy Harley i Boomerangiem.
17. Rozszerzona scena w barze, gdzie Harley zbiera wszystkie zamówienia.
18. Sceny, w których związek Jokera i Harley maluje się bardziej romantycznie, niż agresywnie.
19. Joker i Harley kłócący się po akcji w helikopterze.
20. Joker powraca podczas finałowej bitwy na stacji metra z twarzą w połowie spaloną, woła Harley by uciekła z nim – ta jednak chce pomóc przyjaciołom. Joker ucieka zrzucając na pozostałych granat, by ukryć swój odwrót.

joker granaty

Jared Leto, w wywiadzie z BBC Radio 1 określił, że rola Jokera była jego ulubioną spośród wszystkich filmów, w jakich brał udział. Dodał, że w filmie poza usuniętymi scenami chyba jest i tak dość dużo Jokera.

Reżyser David Ayer powiedział, że początkowo okrojona wersja filmu trwała 2h45min – po skróceniu otrzymaliśmy 2h10min. Wiele spośród usuniętych scen zostanie jednak wykorzystanych przy okazji tworzenia wersji na Blu-ray.