Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

X-Meni i Fantastyczna Czwórka nie będą częścią MCU

W pewnym momencie wydawało się niemożliwe, ze Marvel Studios odzyska od Sony Pictures Spider-Mana, aby wprowadzić go do MCU. Jednak latem tego roku zadebiutował on w MCU w filmie „Captain America: Civil War”, a już niebawem Tom Holland pojawi się ponownie w tej roli, w zupełnie nowych przygodach Spider-Mana. To dało fanom pewną nadzieję, bowiem może to oznaczać, że bohaterowie Marvela tacy jak X-Meni czy Fantastyczna Czwórka również wrócą „do domu”.

Jednakże Kevin Feige zniszczył te marzenia… Oto co powiedział o relacji Marvela z 20th Century Fox:

Cóż, sprawy wyglądają tak samo, jak było zawsze. Nie chcę, żeby przypisywano to jako zamrożone nieużytki czy coś w tym stylu. Wszyscy się jakoś dogadujemy, widujemy się od czasu do czasu, ale to nie wpływa na żadną zmianę w dynamice naszych relacji.

Na chwilę obecną wprowadzenie X-Menów do MCU mogłoby być nieco trudne bez zmiany bohaterów. Musiałoby to być spore rozszerzenie uniwersum mutantów, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę Deadpoola, który pojawił się w tym roku. Wprowadzenie Fantastycznej Czwórki mogłoby być nieco łatwiejsze, ale raczej też nie ma co na to liczyć.