Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Xenomorph z uśmiechem Michelle Pfeiffer?

W 1992 roku, gdy David Fincher zajmował się reżyserią „Obcego 3” pragnął zmienić wygląd tytułowego stwora. Pragnął, by Xenomorph był bardziej kobiecy, a chciał to osiągnąć poprzez danie mu ust Michelle Pfeiffer. Zobaczcie grafiki koncepcyjne oraz modele Obcego!

 

H.R. Giger, który odpowiadał wówczas za wizerunek Xenomorpha nie był w pełni zadowolony z wyglądu kosmity w poprzednich filmach („Obcy – 8 pasażer Nostromo” i „Obcy – Decydujące starcie”). Koncepcja Finchera, by nadać Obcemu bardziej kobiece rysy przypadła artyście do gustu. Postanowił przeprojektować ciało kosmity i nie naruszając zbytnio wyglądu jego głowy, skupił się na korpusie Obcego, który zyskał kocie, zabójcze rysy. Zarówno reżyser, jak i artysta uznali, że potwór ma otrzymać usta Michelle Pfeiffer:

Daliśmy Obcemu usta Michelle Pfeiffer. To właśnie na nich oparliśmy cały wizerunek kosmity, który wcześniej posiadał cienkie wargi. Powiedziałem Gigerowi: „Zróbmy z niego kobietę, która podchodzi do Ripley.” Właśnie tak Obcy zyskał mięsiste, kolagenowe usta, stał się bardziej kobiecy. – zdradził Fincher.

Ostatecznie nie wszystkie sugestie Gigera zostały wykorzystane w finałowej wersji „Obcego 3”. W filmie kosmita rzeczywiście miał większe usta, jednak znacznie mniejsze niż zakładały wcześniejsze projekty. Sam H.R. Giger został pominięty w pracach nad filmem, nie dostając wynagrodzenia za uczestnictwo w projekcie. Zobaczcie jak wyglądały jego koncepcje:

Alien 3 Xenomorph 1

 

Alien 3 Xenomorph 2

 

Alien 3 Xenomorph 3