Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Yahya Abdul Mateen II trenuje do Matrix 4

Aktor udostępnił na swoim Instagramie krótkie wideo, na którym uwiecznił swoje przygotowania do (tajemniczej jak na razie) roli w 4. części „Matrixa”.

Światowa premiera pierwszej części „Matrixa” odbyła się 31 marca 1999 roku. Od tamtej pory wszystkie trzy filmy („Matrix”, „Matrix: Reaktrywacja” i „Matrix: Rewolucje”) zarobiły łącznie ok. 1,6 miliarda dolarów.

Na ten rok zaplanowano prace nad nowym filmem z serii „Matrix”. Jedną z ról zagra Yahya Abdul Mateen II („To my”, „Aquaman”). Jak widać na poniższym wideo, aktor przykłada się do fizycznego treningu do filmu:

Obok niego na ekranie z pewnością zobaczymy gwiazdy serii, czyli Keanu Reevesa w roli Neo oraz Carrie-Anne Moss jako Trinity. W filmie zagrają również Neil Patrick Harris („Jak poznałem waszą matkę”), Jonathan Groff, Jessica Henwick, Jada Pinkett Smith oraz Toby Onwumere.

Reżyserią „Matrix 4” zajmie się Lana Wachowski, która wspólnie z Aleksandarem Hemonem i Davidem Mitchellem zajęła się scenariuszem. Produkcja filmu ma się rozpocząć z końcem 2020 roku.

Warner Bros. Pictures i Village Roadshow Pictures zaplanowały premierę widowiska na 21 maja 2022 roku. Tego dnia do kin wchodzi też drugi wyczekiwany film z udziałem Reevesa, czyli „John Wick: Chapter 4”.