Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Z Doliny krzemowej do MCU

Najnowsze medialne doniesienia mówią o tym , że Kumail Nanjiani („Dolina krzemowa”, „I tak cię kocham”) rozpoczął negocjacje do ekranizacji kolejnego komiksu Marvela pt. „The Eternals”.

Z hollywoodzkich plotek dowiedzieliśmy się też ostatnio, jakoby do obsady tytułowej drużyny mieli również dołączyć Angelina Jolie i Tomasz Kot. Najnowsze doniesienia dotyczą właśnie angażu Kumaila Nanjianiego.

Kumail Nanjiani

Film ma skupiać się na bohaterach stworzonych w latach 70. Przez Jacka Kirby’ego. Tytułowi “Eternals” (Przedwieczni) to rasa stworzona przez Celestian (jednym z nich był Ego, ojciec Star Lorda z wariantu MCU), mająca stać na straży Ziemi, niejako w opozycji do Deviantów, drugiej rasy wykreowanej przez Celestian. Sami Przedwieczni postrzegani byli przez śmiertelników jako bogowie, zarówno ze względu na ich nadprzyrodzone zdolności, jak i na nieskazitelny wygląd.

Za kamerą “The Eternals” ma stanąć Chloé Zhao (“Pieśń braci moich”, “Jeździec”), a nad scenariuszem pracują bracia Matthew i Ryan Firpo, dla których to pierwszy tak poważny projekt. A fabuła widowiska ma opierać się na serii komiksów stworzonej przez Jacka Kirby’ego w 1976 roku (w późniejszych reinkarnacjach komiksu udział brał m.in. Neil Gaiman).