Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Z Gry o tron do przygód Sindbada Żeglarza

Sinbad Żeglarz ponownie trafi na ekrany. Reżyser „Gry o Tron”, Miguel Sapochnik zajmie się tym tytułem fantasy i zaprezentuje go światu na podstawie scenariusza Kyle Killen. Producentami najnowszego filmu są David Hoberman i Todd Lieberman z Mandeville.

Najsłynniejsza wersja tej słynnej opowieści to zdecydowanie „The 7th Voyage of Sinbad” („Siódma podróż Sindbada”) od Columbia Pictures. Doczekaliśmy się nawet dwóch sequelów: „The GoldenVoyage of Sinbad” („Podróż Sindbada do Złotej Krainy”) z 1974 roku i „Sinbad and the Eye of the Tiger” („Sindbad i oko tygrysa”) z 1977.

Trochę ponad dekadę temu, w 2003 roku, DreamWorks Animation wydało animację zatytułowaną „Sinbad: Legend of the Seven Seas” („Sindbad: Legenda siedmiu mórz”), gdzie głosu poszczególnym postaciom udzielali BradPitt, Michelle Pfeiffer i Joseph Fiennes.

Sinbad to ewenement, stanowi rzadko spotykaną całość z wciągającym tonem, która nadaje się dla publiczności międzynarodowej. Dodatkowo daje niesamowite możliwości w obsadzie aktorskiej dla poszczególnych postaci. Ten projekt jest częścią ścisłej współpracy Studio 8 z filmowcami w sprawie reimaginacji gatunków. – tak brzmi oficjalne stanowisko Studio 8.

Chcielibyście ponownie obejrzeć przygody Sinbada?