Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Zabójcze maszyny w rytmie trance?

 

Superprodukcja Petera Jacksona („Władca Pierścieni”, „Hobbit”) zapowiedziana na 12 grudnia 2018 roku – w Polce premiera zaplanowana jest na 4 stycznia 2019 – czyli „Zabójcze maszyny”, doczekała się kompozytora. Junkie XL, właściwie Tom Holkenborg, poinformował na swoim profilu w Twitterze, że napisze muzykę do filmu.

Kompozytor słynie co prawda z stylistyki elektronicznej, ale doświadczenie w kompozycjach filmowych zdobył angażując się w pracę przy „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”, „Mad Max: Na drodze gniewu”, „Deadpool” czy „TombRaider”. Obecnie zadeklarował, że tworzy ścieżkę dźwiękową do „Zabójczych maszyn”.

Najnowszy obraz Jacksona powstał na podstawie „MortalEngines” (pol. „Żywe maszyny” z 2003 albo „Zabójcze maszyny” z 2018 – oba wydania opublikowane przez Amber) PhilipaReeve’a, pierwszego tomu, otwierającego cykl o tym samym tytule, ewentualnie wariancie „The Hungry City Chronicles”. Pozostałe tomy serii to „Złoto drapieżcy”, „Infernal Devices” i „A DarklingPlain” oraz dodatek „NightFlights”.

Treść oryginalna:

Cywilizacja człowieka została zniszczona przez kataklizm. Tysiące lat potem ludzkość dostosowała się do nowych warunków. Gigantyczne miasta przemieszczają się po Ziemi, niszcząc mniejsze metropolie. Tom Natsworthy (Robert Sheehan), pochodzący z przedmieść miasta trakcyjnego – Londynu, walczy o przetrwanie. Na swojej drodze spotyka niebezpieczną uciekinierkę Hester Shaw (Hera Hilmar). Dwa przeciwieństwa, których drogi nigdy nie powinny były się przeciąć, tworzą nieprawdopodobny sojusz. Sojusz, który ma zmienić bieg przyszłości.

 2