Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Zack Snyder rozstaje się z Ligą Sprawiedliwości

Z powodu rodzinnej tragedii, Zack Snyder zdecydował się zrezygnować z dokończenia reżyserii „Ligi Sprawiedliwości”. Jego obowiązki przejmie Joss Whedon.

W marcu córka Zacka Snydera, 20-letnia Autumn Snyder, popełniła samobójstwo. Teraz filmowiec, wraz z żoną Deborah, która była producentką obrazu, zrezygnował z dalszej pracy nad filmem. Swoją decyzję uargumentował pragnieniem poświęcenia czasu swojej rodzinie, a w szczególności dzieciom, które w tych niezwykle trudnych chwilach potrzebują obecności obojga rodziców.

Wydaje się, że Snyder poinformował Warner Bros. Pictures o swoim odejściu z wyprzedzeniem, by studio znalazło odpowiednią osobę, która pokieruje końcowymi pracami nad filmem. Obowiązki Snydera przejmie Joss Whedon, który napisze i wyreżyseruje dodatkowe sceny, które powstaną tego lata w Londynie. Informacja o przejściu Whedona do ekipy DC obiegła filmowy świat pod koniec marca. Samodzielnie przygotuje on dla Warner Bros. solowe widowisko o przygodach „Batgirl”.

Na chwilę obecną nie zdecydowano o przełożeniu daty premiery „Ligi Sprawiedliwości”, która ma zadebiutować w kinach 17 listopada.