Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Zadziwiający Maurycy – poznaliśmy obsadę!

Wiemy kto pojawi się w głosowej obsadzie animacji opartej na powieści Terry’ego Pratchetta „Zadziwiający Maurycy i jego edukowane gryzonie”.

Produkcja „The Amazing Maurice” powstaje na zlecenie Sky Original i zadebiutuje w 2022 roku. W obsadzie głosowej pojawią się między innymi Hugh Laurie („Doktor House”) jako Maurice, Emilia Clarke („Gra o tron”) jako Malicia oraz David Tennant („Doctor Who”), Ariyon Bakare („His Dark Materials”), Rob Brydon („Roald & Beatrix: The Tale of the Curious Mouse”), Julie Atherton („Avenue Q”), Himesh Patel, David Thewlis, Gemma Arterton, Joe Sugg i Hugh Bonneville.

Reżyserią wyczekiwanej adaptacji wielokrotnie nagradzanej powieści dla dzieci ze Świata Dysku autorstwa Sir Terry’ego Pratchetta zajmą się Toby Genkel i Florian Westermann („Ups! Arka odpłynęła”) na podstawie scenariusza Terry’ego Rossio.

„The Amazing Maurice” powstaje w koprodukcji wytwórni Sky, Ulysses Filmproduktion i Cantilever Media we współpracy z Global Screen, studiami animacji Studio Rakete (Hamburg) i Red Star Animation (Sheffield). Film ma pełne wsparcie Terry Pratchett Estate. Jego producentami są Julia Stuart (Sky), Emely Christians (Ulysses), Andrew Baker i Robert Chandler (Cantilever Media) oraz Rob Wilkins (Narrativia).

Animacja ukaże się w Sky Cinema w 2022 roku. Film będzie również dostępny w serwisie streamingowym NOW w ramach członkostwa Sky Cinema.

Poniżej prezentujemy oficjalny opis książkowego pierwowzoru – „Zadziwiający Maurycy i jego edukowane gryzonie” Terry’ego Pratchetta:

Maurycy, uliczny kocur, wymyślił perfekcyjny numer, gwarantujący godziwe zyski. Wszyscy znają historie o szczurach i grajkach, a Maurycy ma na podorędziu głupawego z wyglądu dzieciaka z fletem oraz własną plagę szczurów – dziwnie wyedukowanych szczurów. Ale w dalekim miasteczku Blintzowe Łaźnie chytry plan Maurycego zaczyna się sypać. Ktoś tu gra całkiem inną melodię i szczury muszą poznać nowe słowo: ZŁO. To już nie jest gra – to świat, w którym szczur pożera szczura. A być może to dopiero początek…