Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Zajrzyjcie za kulisy Łowcy androidów! Galeria zdjęć z planu widowiska z 1982 roku

W sieci pojawiła się obszerna galeria zdjęć z planu ikonicznego widowiska Ridley’a Scotta pt. „Łowca androidów”. Zapraszamy w podróż do 1982 roku, gdy Scott wraz z Harrisonem Fordem, Edwardem Jamesem Olmosem i Sean Young pracowali na planie!

Oficjalny opis filmu:

„Łowca androidów” przenosi nas w niedaleką przyszłość. Los Angeles, listopad 2019 roku. Na Ziemię przybywa grupa replikantów typu Nexus 6 – humanoidalnych androidów, które po krwawym buncie na pozaziemskiej kolonii starają się dotrzeć do swojego konstruktora. Nie mają zbyt wiele czasu. Ich czas życia wynosi zaledwie cztery lata, a okres ten przedłużyć może jedynie ich stwórca.
Replikanci mają jednak zakaz przebywania na Ziemi. Kiedy jeden z nich zabija doświadczonego łowcę androidów – Holdena, policja prosi o pomoc Ricka Deckarda (Harrison Ford) – emerytowanego łowcę uważanego za mistrza w swoim fachu. Deckard staje przed największym wyzwaniem w swojej karierze. Musi zmierzyć się z czterema niezwykle silnymi i szybkimi androidami, przekonanymi o tym, że zasługują na długie życie tak samo jak ludzie.
Poszukiwania zbiegów Deckard – wspólnie ze swoim partnerem Gaffem (Edward James Olmos) – rozpoczyna od wizyty w korporacji Tyrella, której właściciel jest jednocześnie konstruktorem replikantów z serii Nexus 6. Tam poznaje piękną asystentką naukowca – Rachael, androidkę, której Tyrell sztucznie wszczepiając wspomnienia swojej siostrzenicy sprawił, że ta nabrała przekonania, że jest człowiekiem. Deckard odkrywa tajemnicę naukowca, waha się jednak z jej ujawnieniem. Piękna Rachael nie jest mu bowiem obojętna…

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się jak wyglądała praca na planie filmu „Łowca androidów”, to macie teraz okazję zaspokoić swoją ciekawość. Poniższe zdjęcia pochodzą z jednego z czasopism branżowych z epoki i prezentują kulisy powstawania „Blade Runnera”.

Więcej zdjęć znajdziecie na stronie: www.vintag.es

Źródło: https://www.vintag.es/2018/08/blade-runner-photos-scenes.html