Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Zakończono zdjęcia do Assassin’s Creed

Azaïzia Aymar, szef produkcji filmu, oficjalnie ogłosił zakończenie zdjęć do kinowej adaptacji słynnej serii gier „Assassin’s Creed” od Ubisoft. Z tej okazji zamieścił na Twitterze zdjęcie całej ekipy filmowej.

Azaïzia Aymar pogratulował w swoim wpisie całej ekipie filmowej:

Z przyjemnością ogłaszam, że finalne zdjęcia do Assassin’s Creed zostały wykonane przed kilkoma minutami. Gratuluję, ekipo!

Filmową adaptacją kultowej serii gier „Assassin’s Creed” zajmują się Ubisoft Motion Pictures w kooperacji z 20th Century Fox. Scenariuszem przygotowali Adam Cooper, Bill Collage i Michael Lesslie. Reżyserem filmu jest Justin Kurzel („Makbet”).

Gwiazdą filmu jest Michael Fassbender, a obok niego zobaczymy również Marion Cotillard („Incepcja”, „Makbet”), Jeremy’ego Ironsa („Rodzina Borgiów”, „Lolita”, „Misja”) oraz Brendana Gleesona („Kalwaria”, „Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I”).

Akcja filmu „Assassin’s Creed” będzie się toczyć na dwóch płaszczyznach czasowych. We współczesności Fassbender wcieli się w Calluma Lyncha – więźnia przebywającego w celi śmierci. Bohater stanie się pionkiem w niekończącym się konflikcie między Asasynami i Templariuszami. Drugi plan czasowy przeniesie nas do epoki hiszpańskiej inkwizycji, gdzie aktor wcieli się w Aguilara de Agarorobo – syna przywódcy Asasynów.

Światową premierę filmu „Assassin’s Creed” zaplanowano na 21 grudnia 2016 roku, a w polskich kinach film zobaczymy 6 stycznia 2017 roku.