Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Zakonnica 2 w produkcji?


Jak twierdzi Peter Safran, jeden z głównych producentów uniwersum horrorów Jamesa Wana, właśnie trwają prace nad kontynuacją samodzielnego filmu o demonie w skórze zakonnicy, która po raz pierwszy straszyła w drugiej odsłonie “Obecności”.

Fakt ten nie powinien nikogo dziwić, uniwersum cieszy się niegasnącą popularnością mimo nierównego poziomu produkcji i mieszanych recenzji. Ale chyba to, że “Zakonnica” zarobiła 365 milionów dolarów jest dla twórców wystarczającym sygnałem, że warto dalej rozwijać boczną linię “Obecności”.

Podobno pierwszy szkic fabuły został już opracowany, choć do wiadomości publicznej nie podano, czy akcja przeniesie się do przyszłości, czyli będzie osadzona gdzieś po wydarzeniach z “Zakonnicy” albo “Obecności 2”; czy twórcy cofną się w przeszłość – być może do czasów przyzwania demona przez parającego się czarną magią księcia.

W tym roku do kin wejdą “Annabelle wraca do domu” i “Topielisko. Klątwa La Llorony”, a w kolejce czeka trzecia część “Obecności” oraz “The Crooked Man”. Ale podobno Wan ma pomysłów tyle, ile skarbów kryje się w tajemniczym pokoju Warrenów.