Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Zakulisowe wideo Fantastic Beasts and Where to Find Them

 

W sieci udostępniono krótki filmik z planu produkcji „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Możemy w nim zobaczyć wywiad z twórcami i obsadą spin-offu „Harrego Pottera”, którego premiera zaplanowana jest na listopad.

Trylogię wyprodukuje Warner Bros. Przedstawi ona widzom przygody Scamandera, autora tytułowego bestiariusza – „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, który stał się podręcznikiem czytanym przez Harry’ego Pottera. Akcja trylogii rozgrywać się będzie 70 lat przed wydarzeniami ukazanymi w pierwszej części przygód młodego czarodzieja z blizną – „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”.

W Scamandera wcieli się Eddie Redmayne, a w pozostałych rolach zobaczymy Ezrę Millera, Katherine Waterston, Alison Sudol, Dana Foglera, Colina Farrella, Samanthę Morton, Rona Perlmana, Jona Voighta, Carmen Ejogo i Gemmę Chan. Scenariusz do filmu przygotowała J. K. Rowling a reżyserią zajął się David Yates.Scenariusz produkcji stworzyła sama J.K. Rowling.

Światowa premiera „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” została zaplanowana na 11 listopada 2016 roku, a kolejne części trylogii mają zadebiutować odpowiednio w 2018 i 2020 roku.