Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Zamieszanie wokół Lei Organy w IX Epizodzie Gwiezdnych Wojen

W ostatnich wywiadach brat zmarłej w zeszłym roku aktorki, Todd Fisher, zasugerował, że obecność Lei w dziewiątej części „Gwiezdnych Wojen” jest brana pod uwagę. Jego wypowiedzi wywołały zaskoczenie wśród fanów, bowiem Disney i Lucasfilm wielokrotnie zapowiadali, że nie użyją CGI do przywrócenia postaci granej przez Carrie Fisher na ekrany. Teraz głos w sprawie zabrała Kathleen Kennedy, prezes LucasFilm.

Kennedy uważa, że Todd Fisher musiał się pomylić w swojej wypowiedzi, gdyż Leia nie będzie obecna w Epizodzie IX:

W „The Last Jedi” Carrie jest absolutnie fenomenalna. Niestety zmarła, więc gdy zaczęliśmy przygotowania do prac nad „IX Epizodem”, to nie byliśmy gotowi na zmiany scenariusza. Jednak później doszło do przegrupowań i rozpoczęliśmy prace od nowa, zmieniając scenariusz. Bardzo nam przykro, ale Carrie nie pojawi się w „IX”. – Tym samym Kennedy zdementowała wypowiedź Todda Fishera.

Słowa dyrektorki Lucasfilm zgadzają się z oficjalnym stanowiskiem wytwórni, które pojawiło się po śmierci Carrie Fisher, które mówi, że nie odtworzą cyfrowo postaci Księżniczki Lei w nadchodzących filmach.

„Star Wars: The Last Jedi” w reżyserii Rhiana Johnsona zadebiutuje już 14 grudnia. W obsadzie powrócą Daisy Ridley, John Boyega, Mark Hamill, Oscar Isaac oraz Adam Driver, a obok nich zobaczymy także Benicio Del Toro, Andy’ego Serkisa. Tam też po raz ostatni zobaczymy Carrie Fisher w roli Lei Organy.

Premiera „IX Epizodu” jest planowana na 23 maja 2019 roku, a za kamera stanie Colin Trevorrow.