Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Zapowiedź A Monster Calls

 

Premiera filmu „A Monster Calls” w reżyserii J.A. Bayona coraz bliżej! Jest to adaptacja powieści Patricka Nessa o tym samym tytule, a główną rolę wciela się Lewis MacDougall.

Gra on dwunastoletniego chłopca, który przechodzi ciężki okres w swoim życiu. W domu zmaga się z chorobą matki, w domu z prześladowaniem. Z tego powodu chłopak ucieka do fantastycznego świata, gdzie poznaje wielkiego, drzewiastego potwora, któremu głosu udziela Liam Neeson. Być może brzmi dosyć powszechnie, ale to naprawdę piękna opowieść i potwierdzi to zapewne każdy, kto czytał tę książkę.

W sieci pojawił się nowy zwiastun filmu i po raz kolejny zapowiada coś naprawdę obiecującego. To nie tylko zwykła fantazja, to historia z ogromnym przesłaniem, napakowana emocjami. Idealna manifestacja wszystkich lęków i złości młodego chłopca.

Oficjalny opis „A Monster Calls” („Siedem minut po północy”):

Niewielu jest dorosłych, którzy mieliby tyle odwagi co 10-letni Josh. Chłopiec codziennie musi bronić się przed grupą starszych chłopaków, którzy prześladują go w szkole. Prawdziwy dramat jednak rozgrywa się w domu chłopca – samotnie wychowująca go matka przegrywa walkę z chorobą, a lekarze rozkładają ręce. W tej sytuacji Josh zyskuje niezwykłego sprzymierzeńca – jest nim mroczna istota ze snów, która za pośrednictwem niezwykłych, magicznych opowieści wciąga Josha w świat, gdzie znaleźć można odpowiedzi na najtrudniejsze pytania.

Premiera już 21 października!