Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Zapowiedź widowiska Król Artur: Legenda miecza

 

W sieci pojawiły się dwa nowe materiały promujące film Guya Ritchiego „Król Artur: Legenda miecza” („King Arthur: Legend of the Sword”). Oprócz nowego trailera, zaprezentowano także wideo z przygotowań Charlie’go Hunnama do roli. Sprawdźcie jak ciężko aktor pracował m.in. na treningach boksu i szermierki, by wiarygodnie odegrać króla Artura.

Reżyserią filmu, na podstawie scenariusza stworzonego wspólnie z Jobym Haroldem i Lionelem Wigram Em, zajął się Guy Ritchie. W obsadzie w rolach głównych wystąpią Charlie Hunnam jako Król Artur, a jego przeciwnika i główny czarny charakter – Vortigerna, zagra Jude Law. Obok nich na ekranie pojawią się również Annabelle Wallis, Katie McGrath, Eric Bana, Astrid Bergès-Frisbey, Aidan Gillen i Djimon Hounsou.

Oficjalny opis i zapowiedzi „Król Artur: Legenda miecza”:

Odważna historia cwanego młodzieńca Artura, który większość czasu spędza w zaułkach Londonium wraz ze swoją ferajną, nieświadomy losu, jaki jest mu pisany. Wszystko zmienia się jednak, gdy dostaje w swoje ręce miecz Excalibur — a wraz z nim przyszłość. Porażony mocą Excalibura Artur staje przed trudnym wyborem. Dołącza do buntowników z Ruchu oporu i podąża za tajemniczą młodą Ginewrą. Uczy się władać mieczem, aby zmierzyć się ze swoimi demonami i zjednoczyć lud w walce z tyranem Vortigernem, który ukradł należną mu koronę i zamordował jego rodziców, po czym ogłosił się królem.