Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Zapowiedzi filmów ze stajni Marvela

Wczoraj podczas Sad Diego Comic-Conu odbył się panel Marvela, na którym zaprezentowano filmy promocyjne, ogłoszono daty premiery, wyjawiono wiele interesujących ciekawostek o nowych produkcjach i oficjalnie potwierdzono, że Guardians of the Galaxy będzie kolejnym widowiskiem.

Oficjalnie potwierdzono, że kolejną produkcją fazy drugiej będzie Guardians of the Galaxy. Opublikowano także tytuły kontynuacji Thora i Captain America, które w odróżnieniu od przygód Iron Mana, nie mają tylko numerka. Podczas panelu Kevin Feige z Marvela oficjalnie poinformował, że obecnie trwają pracę nad czterema filmami:

* Iron Man 3 (3 maja 2013)
* Thor: The Dark World (8 listopada 2013)
* Captain America: The Winter Soldier (4 kwietnia 2014)
* Guardians of the Galaxy (1 sierpnia 2014)

Fani komiksu o Kapitanie Ameryka wiedzą, co sugeruje tytuł. Obecna w nim jest m.in. Black Widow, więc można spekulować, że zobaczymy w nim Scarlett Johannsson. Jakiś czas temu Kevin Feige mówił, że zobaczymy ją gościnnie w którymś z filmów. Wszystko wskazuje, że to będzie właśnie ta produkcja. Duża rolę odgrywa także Bucky, którego w pierwszej części grał Sebastian Stan.

marvel3

Podczas panelu zaprezentowano także testowy zwiastun Ant-Mana w reżyserii Edgara Wrighta (Wysyp żywych trupów), który nieoczekiwanie był gościem panelu. Jakub Ćwiek donosi, że pokazano w nim superbohatera, który walczył z wrogami, używając swojej mocy (zmniejszał się, powiększał). Filmik był surowy i niedopracowany, gdyż nakręcono go kilka dni temu, lecz zebrał pozytywne opinie. Ant-Man Edgara Wrighta będzie jednym z kolejnych projektów. Joe Cornish w zeszłym roku napisał dwie wersje scenariusza tego filmu.

marvel1

Feige potwierdził, że Zachary Levi (Chuck) oficjalnie dołączył do obsady Thor: The Dark World, w którym zagra Thandrela. Zastępuje w obsadzie aktora, który pracuje obecnie nad 2. sezonem Once Upon a Time i nie może udać się na plan filmu. Levi był oryginalnym kandydatem do tej roli, lecz nie mógł zagrać w pierwszej części, ponieważ pracował nad Chuckiem.

marvel4

Wyjawiono także skład ekipy oczekiwanych Strażników Galaktyki, których widzimy na oficjalnym szkicu koncepcyjnym. Od lewej: Drax the Destroyer, Groot, Star-Lord, Rocket Raccoon i Gamora.

Akcja ma rozgrywać się w XXXI wieku, lecz bohaterowie później jakoś przeniosą się do naszych czasów. Film będzie bezpośrednim wstępem do Avengers 2, w którym ekipa Strażników się pojawi.

marvel5

Osobno odbył się panel Iron Mana 3, który podbił San Diego Comic-Con. Pokazano pierwszy zwiastun filmu, który wywołał szaleństwo u prawie 7 tysięcy fanów. W nim m.in. nowy sposób zakładania zbroi przez Starka – z różnych stron nadlatywały kawałki łączące się na nim w jedną całość. Robert Downey Jr. ponownie brylował ku uciesze fanów. Sypał żartami z rękawa i podbijał serca zebranych. Pokazano kilka efektownych scen, jak nalot helikopterów na dom Tony’ego w Malibu, który został zniszczony razem ze wszystkimi zbrojami poza tą, którą miał na sobie. Mówi się, że dzięki temu Tony będzie nosić najnowszą wersję, której nie widzieliśmy we wcześniejszych częściach.

Pokazano postać, która nakłada na wszystkie palce pierścienie. Osoba zdejmuje kaptur i mierzy w kogoś. Nagle pokazuje się to Mandaryn (Ben Kingsley) siedzący na tronie. Zwiastun kończy się słowami „jeśli będziesz błagać o litość, zostaniesz uciszony”. Tym samym potwierdziły się plotki, które krążyły od miesięcy – Kingsley jest Mandarynem!

Reżyserem i scenarzystą trzeciej części jest Shane Black, którego znamy z pracy przy Zabójczej broni. Opowiadał, że Jon Favreau pomagał mu we wszystkim, czego Black chciał. Black komplementował Kingsleya, twierdząc, że w roli Mandaryna będzie niesamowity. Feige natomiast obiecuje, że będzie to historia skupiona bardziej na Starku.

Do obsady dołączyła Stephanie Szostak, lecz nie wiadomo kogo zagra. Downey Jr. potwierdził, że jego kontrakt kończy się wraz z Iron Manem 3, więc Marvel będzie musiał mu zaproponować spore pieniądze na ewentualną czwartą część. Przypomnijmy, że swego czasu pojawił się pomysł, aby Iron Man miał podejście a’la James Bond – gdzie aktor byłby zmieniany co jakiś czas.

Wyjawiono, że w trójce nie zobaczymy alkoholowego problemu Tony’eo Starka znanego z komiksów.

Jedna z fanek powiedziała, że ma urodziny, więc Downey Jr. zachęcił wszystkich do wspólnego odśpiewania Happy Birthday. Poniżej zdjęcie, na którym widzimy najnowszą zbroję Tony’ego Starka. Nie wiadomo, kiedy zobaczymy zwiastun w sieci.

 

marvel6

Jakub Ćwiek, korespondent z SDCC donosi: Zwiastun Iron Mana 3 wymiata. Robert Downey Jr. sprawił piorunujące wrażenie. Robert Downey Jr. wchodził na scenę, tańcząc ku uciesze wszystkich zebranych.